Przewodnik po komunikacji miejskiej

-A A +A
LINIE
 
We Wrocławiu funkcjonuje ponad dwadzieścia linii tramwajowych i około pięćdziesięciu autobusowych dziennych (dzielą się na linie: zwykłe, pospieszne, szczytowe, przyspieszone, podmiejskie i strefowe). Ofertę przewozów w mieście uzupełnia 13 linii nocnych.

TABOR

Po Wrocławiu i wokół miasta porusza się kilkaset autobusów 4 przewoźników (MPK Wrocław, DLA, Polbus i SeviBus). Najwięcej należy do MPK Wrocław, które we flocie ma ponad 300 pojazdów (m.in. Mercedesy, Volvo, MAN). W czerwcu 2015 r. rozpoczęliśmy też współpracę z firmą Michalczewski Sp. z o.o., w wyniku której komunikację miejską obsługuje dodatkowo 69 autobusów podwykonawcy, marki MAN i Solaris Alpino Urbino. Pozwoliło nam na wycofanie z eksploatacji ostatnich wozów wysokopodłogowych. Tym samym 100% autobusów  MPK Wrocław to pojazdy niskopodłogowe, przystosowane do potrzeb pasażerów mających problem z poruszaniem się. Poza tym MPK posiada ponad 220 składów tramwajowych (m.in. Skoda 19 T, Skoda 16 T, Protram WrAs 205). Około 40% z nich to tramwaje niskopodłogowe lub częściowo niskopodłogowe.

BILETY

 
We Wrocławiu obowiązują dwa systemy biletowe: system jednorazowych opłat za przejazd oraz system biletów czasowych. Ceny, rodzaje oraz szczegółowe informacje znajdują się w zakładce BILETY. Bilety komunikacji miejskiej(wyłączając przewoźników, u których sprzedaż prowadzi kierowca) można nabyć w biletomatach stacjonarnych zlokalizowanych na przystankach. W biletomaty mobilne wyposażone są także wszystkie pojazdy MPK Wrocław (autobusy i tramwaje). Za przejazd można zapłacić także za pomocą aplikacji na telefon oraz przez Internet. Bilety na regularne przejazdy można zakodować na URBANCARD-Wrocławskiej Karcie Miejskiej.

JAK ZAPLANOWAĆ PODRÓŻ?

  1. Skorzystaj z wyszukiwarki połączeń na stronie głównej.
  2. Pobierz i przejrzyj schematy komunikacji z zakładki Do pobrania.
  3. Zobacz Informator studencki

INFORMACJE PASAŻERSKIE

WYDZIAŁ TRANSPORTU UM WROCŁAW
tel. 71-777-87-14,

BIURO OBSŁUGI PASAŻERA MPK WROCŁAW

tel.: 71 321 72 71