Potrzebujesz naszej pomocy? phone 71 321 72 71 lub 71 321 72 70

Aktualności

13.04.2018

"Witamy nowe tramwaje" - konkurs plastyczny dla dzieci

Trwają dostawy nowych tramwajów. W związku z tym razem z Wrocławskim Teatrem Młodych organizujemy konkurs plastyczny dla przedszkolaków, chcąc od małego oswajać ich z tematem komunikacji miejskiej. Do wygrania spektakle "Wesoły tramwaj" dla przedszkoli.

Zobacz więcej
11.04.2018

W MPK obczaję dobre obyczaje - nasza nowa akcja

Wystartowaliśmy z nową kampanią informacyjno-edukacyjną na temat zachowań w komunikacji miejskiej. Naszym bohaterem jest tym razem Maks, który niedawno przesiadł się z własnego samochodu do wrocławskiej komunikacji miejskiej.

Zobacz więcej
04.04.2018

Czyścimy klimatyzację w pojazdach metodą ozonowania

W ramach przygotowań do sezonu letniego rozpoczęliśmy proces dezynfekcji klimatyzacji w autobusach poprzez ozonowanie. Proces ten realizujemy w szczelnie zamkniętym pojeździe za pomocą generatora ozonu, produkującego ozon z tlenu zawartego w powietrzu.

Zobacz więcej
29.03.2018

Targi pracy dla kandydatów na kierowców autobusów

Prowadzenie samochodu sprawia Ci przyjemność, a przy okazji szukasz pracy? Jest szansa, że możesz zawodowo zasiąść za kółkiem autobusu jako kierowca MPK! Z myślą o wszystkich zainteresowanych pracą w tym charakterze w sobotę 7 kwietnia organizujemy targi pracy na zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej.

Zobacz więcej
21.03.2018

Znamy firmy, które chcą dostarczyć nowe autobusy dla Wrocławia

Zapoznaliśmy się z ofertami złożonymi w ramach ogłoszonego w grudniu 2017 r. przetargu na dostawę 50 autobusów komunikacji miejskiej. Chętne do realizacji tego zamówienia okazały się 2 firmy.

Zobacz więcej
14.03.2018

Wyniki konkursu "Witamy nowe kasowniki"

Zgodnie z obietnicą ogłaszamy wyniki naszego konkursu związanego ze zmianą kasowników. Limeryków nadesłano do nas ponad tysiąc, także moglibyśmy wydać całkiem pokaźny zbiór. Ale nie o sławę literacką, a o nagrody tu chodzi, zatem przechodzimy do rzeczy.

Zobacz więcej
12.03.2018

Dołącz do nas - oferty pracy i rekrutacja na kursy

Aktualnie prowadzimy nabór na stanowiska motorniczego tramwaju i kierowcy autobusu. Osoby zainteresowane pracą w MPK, nieposiadające wymaganych uprawnień, mają możliwość zapisu na bezpłatne kursy dla kandydatów na motorniczych i kierowców.

Zobacz więcej
20.02.2018

Pierwszy Moderus Beta nowego typu już we Wrocławiu

Trafił już do nas pierwszy Moderus Beta z nowej serii - w sumie dostarczonych będzie 40 takich tramwajów. Model ten ma zupełnie nową ścianę czołową, wyposażony został w nowoczesne oświetlenie zewnętrzne LED oraz osłony dachowe, maskujące zamontowaną tam aparaturę.

Zobacz więcej
19.02.2018

Bezpłatny kurs na motorniczych

Ogłaszamy nabór na bezpłatne szkolenie w zakresie uzyskania pozwolenia na kierowanie tramwajem. Łączny okres pełnego szkolenia to około 3 miesiące. Szkolenie będzie się odbywało w okresie marzec-czerwiec 2018 r.

Zobacz więcej
18.02.2018

KONKURS "Witamy nowe kasowniki"

Z początkiem marca Mennica Polska, która na zlecenie miasta zajmuje się dystrybucją biletów wrocławskiej komunikacji miejskiej, uruchomi nowy system sprzedaży. Stare, żółte kasowniki zostaną zastąpione przez nowoczesne urządzenia, które oprócz kasowania biletów będą miały również funkcję ich sprzedaży.

Zobacz więcej
05.02.2018

MPK i Mercedes-Benz – prezentacja nowych autobusów dla Wrocławia

60 nowych i komfortowych autobusów Mercedes-Benz Citaro 2 pojawi się na ulicach miasta już za kilka tygodni. Nowości w taborze MPK cieszą się zwykle sporym zainteresowaniem, dlatego przed włączeniem autobusów do ruchu przewoźnik wraz z producentem postanowili zaprezentować pojazdy.

Zobacz więcej
11.01.2018

15 i 17 stycznia - nieobecność Rzecznika Pasażera

W dniach 15 (poniedziałek) i 17 (środa) stycznia Rzecznik Pasażera przebywa na urlopie. Przepraszamy za ewentualne niedogodności.

Zobacz więcej